Lis 24 2015

Minimalizm w dekorowaniu wnętrz

Published by at 8:42 am under Uncategorized

Minimalizm jest nowoczesnym stylem w aranżowaniu wnętrz choć jego korzenie sięgają lat 60-tych. Cechuje się wyjątkową oszczędnością formy rezygnując z przepychu i mnogości ozdób charakterystycznych dla stylów dekorowania dekad poprzednich. Styl ten wybierają przede wszystkim osoby ceniące sobie oryginalne trendy w projektowaniu, najczęściej osoby samotne lub pary bez dzieci, zamożni, na wysokich stanowiskach.

minimalizm w dekorowaniu wnętrz

Ograniczając ilość sprzętów i dekoracji niezwykle istotny jest dobór ograniczonej liczby dodatków. Nierzadko są to projekty prestiżowych marek i uznanych projektantów. Charakteryzują się prostą i szlachetną formą. Można by powiedzieć, że wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym są zimne i odhumanizowane, ale nie jest to regułą. Opierając projekt na ciepłych kolorach oraz wybierając organiczne dodatki (tkaniny, poduszki, dywany) można bez problemu ocieplić takie wnętrze.
Nie bez znaczenia jest także problem utrzymania czystości (więcej). Osoby wybierające ten styl często przebywają poza domem, dlatego nie mają wiele czasu na sprzątanie, a ograniczenie ilości mebli i powierzchni, które zbierają kurz oraz zastosowanie łatwo zmywalnych materiałów pozwala łatwiej zapanować nad utrzymaniem porządku w mieszkaniu.
Styl ten świetnie sprawdza się w niewielkich kawalerkach, które przez zmniejszenie ilości sprzętów zyskują wrażenie przestrzeni, które podkreślić można jasnymi kolorami ścian i mebli.

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |