Lis 16 2015

Wyeksponuj wspomnienia

Published by at 12:00 pm under Uncategorized

a01Nie wszyscy fascynują się fotografią, ale każdy z nas posiada zdjęcia, z którymi jest na jakiś sposób uczuciowo związany. Czy to fotografie weselne, zdjęcia swych pociech lub rodziców. Nawet jeżeli fotografie te nie posiadają cech artystycznych to mają sporą wartość sentymentalną przywołując istotne zdarzenia i sytuacje z naszego życia. Istnieje wiele możliwości na wyeksponowanie ich.

Zdjęcia o mniejszej wartości sentymentalnej przechowujemy w albumie, lecz te o większej wartości warto oprawić w ramkę. Wygląd ramki uzależniony jest od prywatnych upodobań. Jedni wolą najprostsze antyramy, inni tradycyjne drewniane (lub kosztujące mniej, podszywające się pod drewno ramki plastykowe), jeszcze inni ozdobne ramy jak w starych obrazach. Niezłym pomysłem jest zastosowanie passe-partout, który podkreśli motyw zdjęcia przez wprowadzenie kontrastu między nim a ramką.

Ramy te możemy ustawić na półce lub powiesić na murze. Szczególnie ten drugi pomysł daje mnóstwo możliwości, gdyż ściany są sporymi płaszczyznami, które zostają ożywione przez zawieszenie na nich zdjęć. Zdjęcia na ścianie można łączyć w różne formy – symetryczne lub asymetryczne, pamiętając o utrzymaniu balansu. Identyczne zasady odnoszą się do obrazów, które jednak zajmują z zasady większą powierzchnię. Dla inspiracji parę przykładów jak do tematu podchodzą projektanci wnętrz.

a02

a03

Możliwość komentowania Wyeksponuj wspomnienia została wyłączona