Gru 08 2015

Anioły w dekorowaniu wnętrz

Published by at 9:15 pm under Uncategorized

Są takie rodzaje ozdób i motywów dekoracyjnych, które są zawsze w modzie. Niezależnie od aktualnych trendów można idealnie spasowują się z dowolnym typem aranżacji wnętrza. Uniwersalny charakter może być uzyskany na wiele różnych sposobów. Do takich motywów w wystroju wnętrz należą anioły. Od średniowiecza wykorzystywano je jako częsty motyw zdobniczy nie tylko w architekturze sakralnej ale również świeckiej.

aniołkiDziś postać anioła nie ma dla wszystkich już wybitnie charakteru religijnego, ale ponieważ jest głęboko zakorzeniona w naszej kulturze wciąż jest szeroko wykorzystywana. Motywy anioła można odnaleźć w wielu dodatkach wykorzystywanych przy dekorowaniu wnętrz, jak choćby świeczniki, obrazy czy figurki aniołów. W zależności od stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze można zastosować motyw anioła w formie klasycznej lub nowoczesnej.

Sprzęty z przewodnim motywem anioła wykonane mogą być z rozmaitego typu materiałów jak szkło, metal, drewno czy masy plastyczne. Często są one bogato zdobione i malowane. Takie dodatki do wystroju wnętrza są polem dla popisu wielu artystów (również uprawiających folklorystyczną sztukę ludową), a ludzie chętnie je kupują. Myślę, że warto przemyśleć podczas planowanego przearanżowania wnętrza umieszczenie w nim kilku figurek aniołów.

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |