Cze 28 2016

Nowoczesne meble z surowców wtórnych

Published by at 11:45 am under Uncategorized

Nierzadko mamy ochotę zerwać z rutyną w aranżacji swojego mieszkania i sięgnąć po niekonwencjonalne techniki lub elementy wyposażenia mieszkania. Wielu osobom bardzo odpowiadają schematyczne aranżacje rodem z kart pism wnętrzarskich jakie kopiowane są niezliczoną ilość razy przez tysiące ludzi. Są także osoby, które kierują się innymi przesłankami, które ponad wszystko pragną się wyróżnić i iść pod prąd. Również dla nich znajdzie się nisza na rynku artykułów do dekorowania wnętrz.

Do trendów jakie zdobywają sobie coraz większą popularność należy zaliczyć wykorzystywanie surowców wtórnych do stworzenia, często samodzielnego, innowacyjnych dekoracji obok których nie można przejść obojętnie. Jednym z takich surowców są zużyte palety drewniane, które za sprawą swego industrialnego charakteru zjednują sobie serca ludzi ceniących nowoczesne trendy w projektowaniu wnętrz. Palety te wykorzystywane są przede wszystkim do wykonywania stylowych acz surowych w formie mebli, choć również innych drobniejszych akcesoriów przydatnych w domu jak np. półeczki na przyprawy.

łóżko z palet

Stworzenie mebla z palety nie jest zadaniem wymagającym dużej wiedzy o obróbce drewna, można się o to pokusić mając do dyspozycji zaledwie podstawowe narzędzia dostępne w każdym domu oraz kilka dodatkowych produktów dostępnych w każdym sklepie budowlanym. Niemniej powstało już wiele firm, również w naszym kraju, które produkują meble z tego surowca. Są to najczęściej małe firmy i ich wyroby dostępne są na zamówienie w Internecie.

Trend ten przenika już do szerszej świadomości choć przez swój niszowy charakter trafia do określonych środowisk i przede wszystkim do młodych ludzi, którzy mają inne oczekiwania odnośnie umeblowania swojego mieszkania niż meblościanka i sofa z sieciówki.

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |