Cze 10 2016

Różne style urządzania wnętrz

Published by at 12:12 pm under Uncategorized

Poziom wrażliwości estetycznej jest odmienny u każdego. Jednym podobają się przedmioty zakrawające na tandetę, pozostali lubią bardziej wysublimowane i uporządkowane rzeczy. Jak długo jak ktoś to lubi nie ma sensu tego osądzać, bo nie ma jedynej ogólnej prawdy jeśli chodzi o poczucie smaku.
W projektowaniu wnętrz widać to w pełnej rozciągłości. Można pokusić się o spostrzeżenie, że przecież oryginalne dekoracje są kosztowne, stąd tak dużo wnętrz jest zaaranżowanych bez poczucia gustu, jednak ludzie aranżujący swe mieszkania w postępowanie urągający czułości takich niezmiernie wyrobionych czynią to jednakowoż celowo.
Wyróżnić można dużo trendów w projektowaniu wnętrz, z których każdy może wybrać to co lubi najbardziej i zaprojektuje swoje mieszkanie w zbliżony sposób. Opiszmy parę z nich.

Styl ekologiczny

W tym stylu urządzają własne wnętrza osoby chcące mieszkać w zgodzie z przyrodą. Pomieszczenia w stylu ekologicznym powinny być oświetlone naturalnym światłem słonecznym (oszczędność energii). Czerpie się w nim z licznych surowców pochodzenia naturalnego takich jak kamień, drzewo, rattan oraz palety barw naturalnie napotykanych w naturze jak brązy, zielenie, biel oraz szarości. Pod wieloma względami prąd tenże jest analogiczny do stylu skandynawskiego tudzież pozostałych nowoczesnych stylów w projektowaniu wnętrz.

Styl rustykalny

Fundamentem stylu rustykalnego jest powrót do przeszłości, głównie do czasów przedwojennych oraz stylizowanie pomieszczeń jak za czasów przodków. Nierzadko nawiązuje do klimatów wiejskich. To szyk sprzętów wykonywanych manualnie przez zdolnych twórców, wiele naturalnych materiałów jak drewno oraz kamień. Ten urok ręcznie stworzonych wyrobów i dekoracji jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech: narzuty, koronki, hafty. Styl dla ludzi z talentem plastycznymi.

Styl angielski

To coś perfekcyjnego dla wielbicieli przyciężkawych oraz wygodnych wnętrz jakie widzi się w angielskich serialach. Na centralnym miejscu widoczne są ciężkie tapicerowane meble takie jak fotele oraz sofy, tkwiące na puszystych dywanach. Na ścianach dominują głębokie, mocne kolory albo wzorzyste tapety. W tonacji pomieszczeń widać też takie barwy jak błękit, róż lub kość słoniowa. Niezbędnym wyróżnikiem jest masa dodatków takich jak porcelanowe figury ozdobne, wazoniki albo ramki na fotografie.

Stylów w urządzaniu pomieszczeń jest oczywiście o wiele więcej i nie sposób wspomnieć o wszystkich. Generalnie bez szczególnej wiedzy na temat prawideł projektowania bezpieczniej trzymać się pojedynczego zamiast je mieszać bo rezultat niekoniecznie wyjdzie dobrze.

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |